כאן, אנו מציגים פרוטוקול לבצע הפקת אתנול ליגנין ממספר מקורות ביומסה. השפעת התנאים החילוץ על התשואה ליגנין ותוכן β-O-4 מוצגים. Depolymerization סלקטיבית מבוצעת על lignins שהושג להשיג מוצרים גבוהה מונומר ארומטי.
מאמר שיטה
כאן, אנו מציגים פרוטוקול לבצע הפקת אתנול ליגנין ממספר מקורות ביומסה. השפעת התנאים החילוץ על התשואה ליגנין ותוכן β-O-4 מוצגים. Depolymerization סלקטיבית מבוצעת על lignins שהושג להשיג מוצרים גבוהה מונומר ארומטי.
ליגנין valorization אסטרטגיות הן גורם מפתח להשגת biorefineries יותר מבחינה כלכלית תחרותי המבוסס על ביומסה lignocellulosic. רוב ההליכים אלגנטי המתעוררים להשיג מוצרים ארומטיים ספציפיים להסתמך על המצע ליגנין בעל תכולה גבוהה של ניגודים β-O-4 cleavable בקלות כפי שהוא נוכח במבנה ליגנין מקורית. הדבר מספק מיס-התאמה טיפוסי lignins טכני מאוד מושפל, לכן נמוכים בβ-O-4 קישורים. לכן, את התשואות החילוץ, והאיכות של ליגנין שהושג הן בעל חשיבות עליונה כדי לגשת משעולים valorization ליגנין חדשים. כתב יד זה, מוצג פרוטוקול פשוט להשיג lignins עם תכולה גבוהה של β-O-4 הפקת אתנול מתון יחסית שניתן להחיל למקורות שונים lignocellulose. יתר על כן, ניתוח הליכים לקביעת איכות lignins מוצגים יחד עם פרוטוקול depolymerization מניב ספציפי בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes, בו ניתן להשתמש כדי להעריך את lignins שהושג. התוצאות שהוצגו מדגימים את הקישור בין איכות ליגנין פוטנציאל lignins להיות depolymerized לתוך כימיקלים ארומטי monomeric מסוימים. בסך הכל, החילוץ של depolymerization מדגים פשרה בין התשואה החילוץ ליגנין, השמירה של המבנה aryl מקורי-אתר ובכך את הפוטנציאל של ליגנין כדי לשמש את המצע לייצור כימיקלים ערך גבוה יותר יישומים.
התעשייה הכימית להיות בר קיימא, מתחדשים כגון ביומסה lignocellulosic אמור לשמש כאלטרנטיבה דומיננטי מאובנים אלו הנוכחי1. עם זאת, כדי להפוך את השימוש כזה ביניים לדלק כלכלית, יש לחפש יישומים בעלי ערך גבוה עבור כל התוכן שלה. ביומסה lignocellulosic יכולים להכיל כ-30% wt של ליגנין זה ביופולימרים ארומטי אשר כעת רק כמה יישומים פותחו מעבר את השימוש בשם דלק נמוך ערך2. לכן, המתודולוגיה כלפי רכיבי ארומטי פוטנציאלי מוגבר-ערך הוא עניין מרכזי כדי להבטיח ההצלחה של biorefineries בעתיד.
מחקר שנערך לאחרונה התמקדה בכבדות על פיתוח מתודולוגיות הרומן למחשוף סלקטיבי של ניגודים β-O-4 הנפוץ ביותר (איור 1 א') בליגנין להשיג מונומרים ספציפיים, ארומטי, בעל תאים, בדרך כלל פנוליים3,4 5, ,6. לדוגמה, היישום של חומצות בין 80 ° C עד 180 ° C יעיל מאוד ביקוע של הצמדה β-O-4 ויוצרים אלדהיד, קטון שברים7,8. הקבוצות שלנו ואחרים לאחרונה הראו כי acidolysis בשילוב מתודולוגיות לייצב, שברי תגובתי ההשמנה הוא מאוד חזק כדי להשיג בעל תאים פנוליים מונומרים עם מוטיבים כימי מסוים9,10 , 11 , 12. אלה, במיוחד השמנה אצטל של תגובתי aldehydes עם כהלים להשיג בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals) הוכיח חזק בשל יישום פשוט יחסית שלה ואת השמירה של הטבע functionalized מאוד של ליגנין מונומרים (איור 1b)13,14. Acetals אלה מתקבלים מן depolymerization על יחס המתייחס להתפלגות של ה G ו- S מונומרים להציג זינה ליגנין האב.
חומצה מזורז depolymerization, כמו רבים מתודולוגיות האלגנטי ביותר שפותחו, הם מתון יחסית, לא קליב חזק אג ח C-C המתרחשים ליגנין15. עם זאת, אג ח C-C הופכים שופע במיוחד כאשר התנאים fractionation lignocellulose קשים מוחלים עקב עיבוי של קטעים תגובתי שוחררו את המחשוף של חלשים C-O אג ח16,17. האובדן של ביומסה שיטת עיבוד תוכן β-O-4 עולה בבירור מדבריו הניתוח של מגוון טכני lignins, אשר הוצגו רק לשמור על קישורים β-O-4 עד 6 עבור כל 100 יחידות ארומטי18, בזמן lignocellulose טווח מספרים אלה מ-45 90 קישורים לכל 100 יחידות ארומטי בהתאם מקור ה-16. בפנותו לתנאים החילוץ מתון יותר, lignins ניתן להשיג עם ההפצות הצמדה כך שישקפו טוב יותר את ליגנין טבעי. בכל זאת, זה דורש פשרה בין החילוץ היעילות והאיכות של ליגנין שהושג גשמי17. זה יש גם קדימות organosolv החילוץ של ליגנין, וזו שיטה פופולארית כדי fractionate ליגנין. וריאציות רבות של קיימים בתהליך הזה, עם השיטות המעסיקים טמפרטורות שונות, תוכן חומצה, חילוץ פעמים, ממיסים. . הנה, לחומרת החילוץ יש השפעה ישירה על המבנה ליגנין שהושג ובכך התאמתו נוסף valorization19,20,21. לדוגמה, ליגנין organosolv המיוצר על ידי תהליך Alcell אתנול מבוסס, פעלו במשך 5 שנים בקנה מידה הפגנה, היתה כמות נמוכה יחסית של β-O-4 קישורים כפי הוא מופעל בטמפרטורה גבוהה יחסית כדי להבטיח delignification יעיל ב סדר כדי לקבל איכות גבוהה פחמימות לייצור bioethanol. ובכל זאת, ממיסים biobased עם השפעה סביבתית קטנה כמו אתנול עדיפים, לפיכך השיטות החילוץ לגרום lignins של ערך גבוה יותר הן עניין. ממיסים אלכוהוליים הם מעניינים במיוחד כמו תוספת להיות המדיום החילוץ הם גם לשלב בתוך המבנה ליגנין, לדוגמה, β' - O - 4 (איור 1 א')22, אשר בחלקו "מגן" המבנה רצויה המחשוף. שיטה מתאימה באופן פוטנציאלי יהיה קודם להשיג ליגנין עם תוכן β-O-4 גבוהה, בצעד רציפים כדי להסיר את שארית ליגנין לגשת תאית ערך גבוה.
כתב יד זה, אנו מתארים הליך ישר קדימה ולא מאוד לשחזור על החילוץ של ליגנין β-O-4 גבוהה הפקת אתנול מתון. בהתאם לסוג מקור ביומסה, זה יכול להוביל יעילות גבוהה יחסית החילוץ, תשואות. נהלי אפיון ליגנין שהושג מסופקים וכן כיצד "deprotect" של β etherified' - O - 420. בנוסף, הליך הערכת הוא הציג את הפוטנציאל של אלה lignins בהליכים depolymerization סלקטיבית המסתמכים על המחשוף סלקטיבי קישורים β-O-4. הערכה זו מתבצעת באמצעות depolymerization triflate iron(III) catalyzed בנוכחות אתילן גליקול להשיג בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes23 אשר מדגים את הקשר בין 4-O-β-תכולת החומר ליגנין, מונומר התשואות21. התוצאות מציגות את האיזון בין יעילות גבוהה ליגנין מיצוי הפוטנציאל של ליגנין שהושג להיות depolymerized כדי מונומרים ארומטי ספציפיים.
1. רעלני של זינה אגוז לפני חילוץ ליגנין
2. הכנת עץ ביניים לדלק
3. מיצוי של ליגנין Ethanosolv β-O-4 גבוה
4. דה-etherification של ליגנין (אופציונלי)
5. ניתוח של ליגנין
6. depolymerization של Lignins כדי בעל תאים פנוליים 2-Arylmethyl-1, 3-Dioxolanes (Acetals)
7. עבודה up וניתוח של תערובות Depolymerization
(R2= 0,9991)
איור 2, זינה שהושג לאחר רעלני מוצגים (עמודה שמאלית). זינה כל הושג כמו צ'יפס קטן נוכח מלבד עץ אשור, אשר נרכשה כמו שבבי של גודל החלקיקים מתאימים עבור החילוץ. Lignins מתקבל אחרי המופע מיצוי מגוון רחב של צבעים וגדלים של חלקיקים. Lignins המתקבל טיפולים מתון (שיטת A והעמודה השניה איור 2) הם בדרך כלל אדום/ורוד בצבע ו רכשה כמו פתיתים קטנים. כאשר תנאים קשים יישומית (שיטות B ו- C *), lignins שהושג יש צבע חום/חום צהוב (השלישית והרביעית עמודה איור 2). התשואה גדל עבור כל עקירות תחת תנאים קשים (שיטות B ו- C*) לעומת התנאים מתון (סכימת התגובה איור 1, תוצאות, טבלה 1). אפקט זה היה הרבה יותר מעמיקה אגוז (10.2% עלייה), אשור (8.5% עלייה), עץ ארז (ב- 5.1% עלייה) לעומת עץ אורן (רק 0.5% גידול). בהתבסס על התוכן ליגנין של ביומסה לפני מיצוי (40.3% עבור אגוז, 28.6% עבור אורן25, 18.8% של אשור25 ו 35.1% עבור ארז25), יעילות הפקת ליגנין של עץ אשור הוא גבוה במיוחד (73.9%), ואילו עבור מקורות אחרים ליעילות נמוכה של החילוץ היה מתקבל. שיטות א * ו B *, בקרת ניסויים עם חומצה גופרתית עבור שיטות A ו- B, הראה שקצת לנקות הבדלים התשואה החילוץ. חילוץ מתון של קליפות אגוזים עם חומצה גופרתית (שיטת A *) נתן רק תשואה נמוכה מאוד של 2.6%, שזה נמוך במידה ניכרת יותר החילוץ עם חומצה הידרוכלורית (שיטת A) (2.6% ו- 5.0%). עם זאת, עם תנאים קשים החילוץ, החילוץ עם חומצה גופרתית (שיטת B *) מציגה תשואה גבוהה יותר בהשוואה חומצה הידרוכלורית (שיטת B) (19.3% ו- 15.2%), אך יצוין כי סוכר עקבות נמצאים המוצר מתקבל על ידי מיצוי עם חומצה גופרתית.
מניתוח NMR lignins שונים (למשל המוצג באיור 4), נקבעו את יחס H/G/S והכמות של קישורים (טבלה 1). עקב החפיפה של β, γ-פרוטונים של β-O-4 וβ של ' - O - 4 הצמדה, כמות קישורים הוא לכמת באמצעות α-הפרוטונים. בנוסף, G5/6 ו- H3/5 אותות חפיפה אבל אלו ניתן לתקן על ידי התאמת את יחס בהתאם באמצעות האות H2/6 . כמו כן, אות התואם הפרוטונים-γ של קטונים היברט, אות עבור יחידות S מחמצנים, אשר סביר להניח נגרמות על ידי ליגנין סוף-קבוצות, מזוהים.
היחס המתקבל NMR מראים כי באופן כללי הקוד שיחולץ עם שיטת B מספק ליגנין עם תוכן S גבוה יותר בהשוואה לאלו עם שיטת A במקרה כי החומר המקורי מכיל S יחידות. כמו כן, הקוד שיחולץ עם שיטת B לספק ליגנין עם כמות נמוכה יותר של הכולל קישורים β-O-4 לעומת שיטת A, כמסמן השפלה מוגברת על עלייה בטמפרטורה. יוצאת דופן היא ליגנין אגוז המתקבל בשיטות שיטות A ו- B שעבורה מידת הכולל קישורים β-O-4 היה דומה מאוד. מספר קישורים β-β לβ-5 ירידה כאשר תנאים קשים מוחלים, אמנם במידה פחותה. בנוסף, NMR חשף כי כל lignins שהושג לאחר הפקת אתנול הראה דרגת השינוי המבני של ניגודים β-O-4. אלה יש לפחות ~ 50% החלפת בקבוצת α-הו, וכתוצאה מכך β α-קנולה אתוקסילט ' - O - 4 הצמדה. החילוץ ליגנין מראה הפארמצבטית גבוהה, אשר הוכח על ידי ביצוע החילוץ מתון של פגזים אגוז (שיטת A) 4 פעמים. במיוחד, הסטייה במספר הכולל של β-O-4 קישורים הוא קטן להפליא. מתי החילוץ בוצעה בתנאים קשים (שיטות B ו- C *), האחוז של α-ethoxylation גדל. ב- HSQC ספקטרום של אשור ליגנין חילצה במצב חריפות יותר (שיטת B), אות עבור S מרוכז הוא גלוי, אשר מתאים באופן מושלם עם המשמעותי הירידה בהיקף של 4-O-β-קישורים. החילוץ אגוז שבוצעו בקנה מידה גדול (שיטת C *) מראה ירידה משמעותית עבור כל קישורים, אות עבור S מרוכז הוא גלוי הספקטרום HSQC. התשואה גבוהה יחסית על החילוץ של ארז-תנאי מזג אוויר מתונים (שיטת A) נגרמת על ידי הנוכחות של כמות משמעותית של חומצת שומן. בקרת ניסויים עם חומצה גופרתית נתן תובנה טובה השפעת החומצה על ההרכב של ליגנין שהושג. עם תנאים החילוץ מתון (מתודה מחשבים *), הושג ליגנין טהור אשר היה דומה בהרכב בהשוואה של עקירות מתון אחרים (מתודה). ניתן לייחס את כמות נמוכה יותר של β-O-4 קישורים התאגדות פחות יעילה של אתנול לתוך המסגרת ליגנין, וכתוצאה מכך מספר נמוך יותר של β' - O - 4 קישורים. תנאים קשים החילוץ (שיטת B *), ההבדלים עם ליגנין שהושג הוא הרבה יותר מעמיקה בהשוואה של ליגנין המתקבל קליפות אגוזים שחולצו בנוכחות חומצה הידרוכלורית (שיטת B). המספר הכולל של β-O-4 קישורים מראה ירידה חדה (35 ו- 74, בהתאמה) ליגנין שהושג עם חומצה גופרתית מציגה כמות גבוהה של עיבוי באזור ארומטי (48%), אשר נקבע על ידי השילוב של האותות המתאים ה-S מרוכז , Gמרוכז (שלב 5.1.3). זו כמות גבוהה של עיבוי ניתן לחלוטין לייחס חומצה גופרתית, ככל שהמוצר המתקבל החילוץ אותו עם חומצה הידרוכלורית הראה עיבוי אין באזור ארומטי. ההרכב של המוצר לקבלו קשים החילוץ בקנה מידה גדול יותר (שיטת C *) מראה אין הבדל גדול עם המוצר שהתקבל בקנה מידה קטן יותר (שיטת B *). ההבדל הגדול רק את הסכום התחתון של עיבוי באזור ארומטי החילוץ בקנה מידה גדול (9%) ובעקבות כך כמות גבוהה יותר של β-O-4 קישורים. הפרש זה יכול להיגרם על ידי לבין בפרופיל חימום תאי לחץ שונים.
Lignins נותחו גם על ידי GPC (איור 5) לספק על בסיס משקל מולקולרי (טבלה 2). אלה חושפים כי החלת לתנאים החילוץ יותר קשים (שיטת B), משקל משקל מולקולרי הממוצע (Mw) והן את polydispersity מתרבים עבור כל מקורות. מספר ממוצע משקל מולקולרי (Mn) בין התנאים החילוץ דומות עבור כל מקור. באופן כללי, תוצאות אלו מראות כי התנאים החילוץ חריפות יותר יש השפעה כפולה, שברים גדולים יותר מופקים בנוסף פירוט נוסף של קטעים כאלה.
עבור יישומים מסוימים, היווצרות של β' - O - 4 הצמדה היא רצויה, לדוגמה, כאשר יישום שיטות depolymerization המסתמכים על החמצון של benzylic (α) הידרוקסיל קבוצה26,27,28. הטרנספורמציה של β' - O - 4 הצמדה של ליגנין ethanosolv כדי קבוע β-O-4 קישורים שדווחה בעבר20 , בוצעה עם אצווה ליגנין המתקבל אגוז פגזים המקבילה ליגנין המתקבל קליפות אגוזים דיווח על זה נייר (איור 6). ליגנין זו כללה 30-יליד β-O-4 קישורים וβ α-קנולה אתוקסילט 39' - O - 4 קישורים (34, 38 קישורים, בהתאמה עבור ליגנין בעיתון הזה). דה-etherification להמיר כמעט כל קישורים של α-קנולה אתוקסילט למבנה מקורית כמו ליגנין שהושג כלל 57 β-O-4 קישורים רק 3 β α-קנולה אתוקסילט ' - O - 4 קישורים, מראה הפסד קטן המספר הכולל של β-O-4 יחידות. המסה של ליגנין היה 72% ליגנין המקורי, אשר נגרמת בעיקר על ידי האובדן של הקבוצה אתיל.
כדי להדגים את הפוטנציאל של ליגנין הייצור של מונומרים ארומטי דרך קלה depolymerization, acidolysis reations עם Fe(OTf)3 בנוכחות אתילן גליקול היו לבצע (איור 7). התגובה הזו מניבה שלושה שונים בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals) המתייחסים ה G ו- S יחידות להציג ליגנין. טבלה 3 מציג את התשואה של acetals S, G ו- H והן התשואות הכולל מוצגים באיור8. . זה נראה לעין כי שיטת החילוץ ליגנין יש השפעה גדולה להיות התשואה של acetals. תשואות נמוכות מתקבלים עבור ליגנין חילוץ באמצעות תנאים קשים (שיטת B). . זה ככל הנראה בגלל ששונה יותר (אחוז גבוה יותר של α-ethoxylation) מרוכז מבנה כפי שמתואר בפיסקה הקודמת.
החשיבות של β-O-4 יחידות משתקף על-ידי מתן מתאמים כדי מונומר התשואה ב depolymerization כגון הציג בפרוטוקול (איור 9). מגמה ברורה מוצגת בהתחשב בתוכן הכולל 4-O-β- ו של קישורים β-O-4-etherified, שבו תוכן β-O-4 גבוה יותר בדרך כלל תוצאות תשואה גבוהה יותר של בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals) אשר עולה בקנה אחד עם תוצאות קודמות21 . כאשר בוחנים את β etherified' - O - 4 קישורים, המגמה היא גם ברור, מראה כי התשואה depolymerization אינו קשור למספר של β' - O - 4 קישורים. תחת תנאי ריאקציה, קישורים 4-O-β-etherified ניתן לבטל את etherified אבל שלב נוסף זה גורמת לאובדן של החומר, כפי שהוסבר קודם.
בסך הכל, תיקון את התשואה depolymerization מונומר של התשואה החילוץ ליגנין, התוצאות הבאות ניתן להשיג (טבלה 4). אלה להראות כי השוואת שיטות A & B, בדרך כלל כמויות גבוהות יותר של אצטל ניתן להשיג על ידי מיצוי חריפות יותר מתן תשואות גבוהות של ליגנין הכללית, ואחריו depolymerization (פחות סלקטיבי). עם זאת, התוצאות עבור פיינווד גם מראים כי זה תלוי מקור ביומסה מאז עליית מיצוי חומרת אינה מספקת עלייה תשואה משמעותית. השמירה של המבנה β-O-4 היא המועדפת עבור סוג עץ זה לתת תשואות גבוהות בעל תאים פנוליים בסך הכל 2-phenylmethyl-1, 3-dioxolane (acetals).

איור 1 . מבנה כימי של המוצרים שהושג. (א) נפוצות מוטיבים מבניים בהווה המבנה ליגנין כמו. (ב) חומצה מזורז ליגנין depolymerization בשילוב עם השמנה אצטל להשיג בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals). אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 2 . המתקבל ליגנין ביניים לדלק שונה. תמונה של ביניים לדלק ארבע את lignocellulose שונים לאחר רעלני (שלבים 1 ו- 2), את lignins שהושג לאחר החילוץ organosolv-תנאים שונים (שיטה א'-צעד 3.1, שיטה ב'-שלב 3.3 ושיטת C *-שלב 3.4). אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 3 . התגובה ערכה לחילוץ ethanosolv. סקירה של קישורים שהושג: β-O-4 (R' = H), β' - O - 4 (R' = ואח), β-β לβ-5. תנאים: 80 (א) הלעפה תרוטרפמט, 0.24 M HCl (שלב 3.1), (B) 120 הלעפה תרוטרפמט, 0.24 M HCl (שלב 3.3), (ג *) 120 הלעפה תרוטרפמט, 0.12 M H2כדי4 (שלב 3.4) ואת הפקד הניסוי A * ו- B * (שלב 3.5). אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 4 . ניתוח HSQC של ליגנין. זיהוי של כל קישורים ליגנין נמדד עם 2D-HSQC של ליגנין המתקבל קליפות אגוזים באמצעות טיפול מתון (שלב 3.1). האותות עבור HKγ ו- S'2/6 מוגדלות כדי להפוך אותם לגלויים. אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 5 . המשקל המולקולרי של ליגנין. GPC גרפים של lignins שהושג מחולק על-ידי מקור ( אגוז, b = = עץ, אורן c = עץ אשור ו- d = עץ ארז). הקווים מקבילים דוגמאות שונות שניתנו על ידי בטבלה 2. אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 6 . דה-etherification של ליגנין. סכימת התגובה של דה-etherification של ליגנין שהושג ethanosolv מן הפגזים אגוז (שלב 4). אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 7 . ליגנין depolymerization כדי acetals. התגובה ערכת עבור depolymerization של ליגנין בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals). יחידה H: R1 = R2 = H; יחידת G: R1 = הביתה, R2 = H; יחידה S: R1 = R2 = הביתה (שלב 6). אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 8 . אצטל התשואה לכל מקור. התשואות של בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals) המתקבל depolymerization של ליגנין ממקורות שונים. אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.

איור 9 . ההשפעה של β-O-4 קישורים על התשואה אצטל. התשואות של בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolanes (acetals) המתקבל depolymerization ליגנין בהשוואה את סך β-O-4 (כחול), שאינם etherified β-O-4 (כתום) ואת etherified β-O-4 (אפור) תוכן זינה ליגנין. אנא לחץ כאן כדי להציג גירסה גדולה יותר של הדמות הזאת.
| מקור | תנאים | תשואה (%) | חילוץ יעילות (%)1 | יחס S/G/H | סה כ 4-O-β- | Β-O-4 | Β ' - O - 4 | Β-Β | Β-5 |
| אגוז | A | 5.0 ± 0.7 | 12.4 | 45/46/9 | 75 ± 2.5 | 36 ± 2.6 | 39 ± 3.1 | 11 ± 0.7 | 5 ± 1.5 |
| אגוז | א * | 2.6 | 6.5 | 47/45/8 | 53 | 32 | 21 | 9 | 4 |
| אגוז | B | 15.2 | 37.7 | 59/37/4 | 74 | 20 | 54 | 9 | 6 |
| אגוז2 | B * | 19.3 | 47.9 | 75/25/0 | 35 | 5 | 30 | 7 | 3 |
| אגוז2 | C * | 16.2 | 40.2 | 65/33/2 | 45 | 10 | 35 | 8 | 3 |
| אורן | A | 3.5 | 12.2 | 0 / > 99 / < 1 | 59 | 22 | 37 | 0 | 14 |
| אורן | B | 4.0 | 14.0 | 0 / > 99 / < 1 | 46 | 7 | 39 | 0 | 8 |
| אשור | A | 5.4 | 28.7 | 63/37/0 | 82 | 43 | 39 | 12 | 5 |
| אשור3 | B | 13.9 | 73.9 | 83/17/0 | 45 | 11 | 35 | 9 | 2 |
| ארז | A | 6.4 | 18.2 | 0 / > 99 / < 1 | 64 | 28 | 36 | 0 | 6 |
| ארז | B | 11.5 | 32.8 | 0 / > 99 / < 1 | 41 | 7 | 34 | 0 | 7 |
טבלה 1. תוצאות החילוץ Ethanosolv. השגת תשואות, הפצה ארומטי, קישורים עבור עקירות שונים ביצעו על ביומסה. * חומצה גופרתית משמש חומצה. 1 תשואה של ליגנין (wt%)/Lignin בתוכן זינה כפי שנקבע על ידי קביעת ליגנין Klason. 2 Hemicellulose להווה S-מרוכז במוצר. 332% S-היחידות הן מרוכז.
| מקור | תנאים | Mn (g/mol) | Mw (g/mol) | Ð |
| אגוז | A | 1096 | 1805 | 1.65 |
| אגוז | B | 1174 | 2934 | 2.50 |
| אגוז | C * | 1248 | 2930 | 2.35 |
| אורן | A | 1331 | 3071 | 2.31 |
| אורן | B | 1319 | 3596 | 2.73 |
| אשור | A | 1645 | 3743 | 2.28 |
| אשור | B | 1368 | 4303 | 3.14 |
| ארז | A | 860 | 1626 | 1.89 |
| ארז | B | 1188 | 3292 | 2.77 |
טבלה 2: משקל מולקולרית lignins שהושג.
| מקור | תנאים | תשואה (%) | יחס S/G/H | סה כ 4-O-β- | S אצטל (wt %) | G אצטל (wt %) | H אצטל (wt %) | התשואה הכוללת אצטל (wt %) |
| אגוז | A | 5.0 | 45/46/9 | 72 | 4.5 | 5.9 | 2.1 | 12.5 |
| אגוז | B | 15.2 | 59/37/4 | 74 | 3.6 | 4.7 | 1.0 | 9.3 |
| אגוז | C * | 16.2 | 65/33/2 | 45 | 3.8 | 3.9 | 0.6 | 8.3 |
| אורן | A | 3.5 | 0 / > 99 / < 1 | 59 | 0 | 9.9 | 0.3 | 10.2 |
| אורן | B | 4.0 | 0 / > 99 / < 1 | 46 | 0 | 1.1 | 0 | 1.1 |
| אשור | A | 5.4 | 63/37/0 | 82 | 7.7 | 6.7 | 0 | 14.4 |
| אשור | B | 13.9 | 83/17/0 | 45 | 3.6 | 3.4 | 0 | 7.0 |
| ארז | A | 6.4 | 0 / > 99 / < 1 | 64 | 0 | 8.1 | 0.1 | 8.2 |
| ארז | B | 11.5 | 0 / > 99 / < 1 | 41 | 0 | 4.7 | 0 | 4.7 |
טבלה 3: אצטל התשואות של ליגנין depolymerization. התשואות של בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1, 3-dioxolones (acetals) המתקבל depolymerization של ליגנין ממקורות שונים. תנאים: 50 מ"ג ליגנין, 60% wt אתילן גליקול, 10% wt Fe(OTf)3, ממיס: 1, 4-dioxane, 140 מעלות (הנפח הכולל 1 מ"ל), 15 דקות (שלב 7).
| מקור | תנאים | התשואה החילוץ ליגנין (%) | Β-O-4 | Β ' - O - 4 | סה כ 4-O-β- | התשואה הכוללת אצטל (wt %) | התשואה הכוללת אצטל מתוקנות על ליגנין החילוץ תשואה (wt %)1 |
| אגוז | A | 5.0 | 34 | 38 | 72 | 12.5 | 0.63 |
| אגוז | B | 15.2 | 20 | 54 | 74 | 9.3 | 1.41 |
| אגוז | C * | 16.2 | 10 | 35 | 45 | 8.2 | 1.33 |
| אורן | A | 3.5 | 22 | 37 | 59 | 10.2 | 0.36 |
| אורן | B | 4.0 | 7 | 39 | 46 | 1.1 | 0.04 |
| אשור | A | 5.4 | 43 | 39 | 82 | 14.4 | 0.78 |
| אשור | B | 13.9 | 11 | 35 | 45 | 6.9 | 0.96 |
| ארז | A | 6.4 | 28 | 36 | 64 | 8.2 | 0.52 |
| ארז | B | 11.5 | 7 | 34 | 41 | 4.7 | 0.54 |
בטבלה 4: בסך הכל אצטל התשואה מתוקן עם תשואה החילוץ. התשואות של בעל תאים פנוליים 2-arylmethyl-1.3-dioxolanes (acetals) המתקבל depolymerization של ליגנין ממקורות שונים מתוקנות על ליגנין החילוץ התשואה. 1 חישוב: 100 *(lignin yield/100) * (סה כ אצטל תשואה/100). תנאים: 50 מ"ג ליגנין, 60% wt אתילן גליקול, 10% wt Fe(OTf)3, ממיס: 1, 4-dioxane, 140 ° C, 15 דקות (תגובה דרך שלב 6) & להמציא עבודה דרך שלב 7.
התוצאות של עקירות-תנאים שונים, ממקורות שונים ביומסה לחשוף כמה התנאים אופטימליים לחילוץ ליגנין עם תכולה גבוהה יחסית של β-O-4 קישורים יכולה להשתנות בהתאם למקור. לדוגמה, מיצוי אגוז-תנאים קשים (שיטת B) מספק עלייה החולוני בתנובה עם שמירה החזקת שמירה ליד מהסכום של β-O-4 יחידות, בעוד אשור, ארז התשואה מגדיל אך היא מלווה ירידה משמעותית את כמות β-O-4 יחידות. מצד שני, עבור אורן, התנאים קשים החילוץ לספק מעט מאוד תועלת כממוצע, גם להוביל ליגנין עם כמות נמוכה מאוד של β-O-4 יחידות. משמעות הדבר היא כי בדרך כלל צורה כלשהי של אופטימיזציה יש להיות מעורב להיכנס האיזון הנכון בין התשואה ליגנין איכות בצורה של השמירה של כמות β-O-4 יחידות החומר ליגנין שהושג.
לעלייה גדולה Mw של החומר ליגנין המתקבל לתנאים החילוץ יותר קשים מדגים כי בתנאים אלה שברים גדולים יותר ניתן לחלץ מתן תשואות גבוהות. עם זאת, על תנאים אלה, נוסף הפיצול מתרחש, מתן חומר נוסף משקל מולקולרי נמוך, ובכך מגדילים את polydispersity כפי ניתן בבירור לראות בגרפים GPC של אגוז (איור 5a), ארז (איור 5 יח) הצורה של האות ב- Da ~ 500.
HSQC NMR היא כלי אינפורמטיבי חשוב לספק מידע השוואתי על איכות lignins שונים. יצוין כי בהליך זה שמתבצע ניסוי HSQC רגיל, זה הוא נהדר עבור קבלת נתונים השוואתיים אך לא בהכרח כמותיים עקב הבדלים בתקופות רגיעה. כמות גבוהה של קישורים המוצגים עבור כמה lignins ב טבלה 1 הם מוערכים יתר על המידה. ניסויים HSQC כמותיים לספק תוצאות טובות יותר אך עלתה באופן משמעותי יותר זמן NMR, למרות חלופות קיימות29. מניסיוננו, יש לחלק את המספרים בטבלה 1 לפי פקטור של 1.3 כדי שישקפו טוב יותר את הכמות בפועל של β-O-4 יחידות לכל 100 יחידות ארומטי.
כפי שצוין קודם לכן, התוצאות שדווחו להצביע איך למצוא את התנאים האופטימליים יכול להשתנות בהתאם למקור כדי להשיג את התשואות מונומר המרבי. למשל, כאשר אגוז משמש חומר המוצא, acetals באופן כללי הכולל תשואות עולה בסביבות פעמיים אם מועסקים בתנאים קשים (שיטת B) לחילוץ ליגנין. אולם, זאת בעיקר בשל ההבדלים הגדולים כממוצע החילוץ ליגנין, מבלי להשפיע על התוכן β-O-4. אחרת, כאשר אורן משמש החילוץ מתון יותר תנאים (שיטת A) עדיפים. למעשה, ליגנין תוצאות החילוץ של התשואות דומה מאוד בשני מקרים, אבל בתנאים קשים לגרום ירידה בβ-O-4 יחידות (במיוחד ללא etherified β-O-4 קישורים) אשר יכול להיות סיבה כזו תשואה נמוכה מונומר, כמצוין בפסקה הקודמת. לאובדן משמעותי של קישורים β-O-4-etherified ניתן לצפות גם במקרים של אשור ועץ ארז אם התנאים (שיטת B) מוחלים לחילוץ שמוביל ואולי תשואה נמוכה יותר מונומרים. עם זאת, התשואה הכוללת אצטל אינו שונה כל כך הרבה בהתאם לתנאי החילוץ. למעשה, עלייה כפולה משוער ליגנין החילוץ התשואה הוא ציין עבור שני מקורות ביומסה מתמיכת שיטות A ל- B אשר מפצה על הירידה בערך כפולה מונומר התשואה.
מחברי הדו ח אין ניגוד אינטרסים
העבודה מומן על ידי האיחוד האירופי (מארי קירי ITN 'SuBiCat' PITN-GA-2013-607044, PJD, KB, JGdV), בנוסף התמיכה הכספית של המועצה האירופית למחקר, 2015 גרנט מתחיל ERC (CatASus) 638076 (מודעות ו KB) ותוכנית המחקר כישרון סכימת (להם) עם מספר הפרוייקט 723.015.005 (KB), אשר בחלקו ממומן על ידי ארגון הולנד עבור מחקר מדעי (בתחרות).
| שם | חברה | מספר קטלוג | הערות |
|---|---|---|---|
| <חזק>חומרים | |||
| ברזל (III) triflate | Sigma Aldrich | 708801-1G | טוהר: 90% |
| אוקטדקן | סיגמא אולדריץ' | 0652-100G | טוהר: 99% |
| Celite | Alfa Aesar | H33152.0B | |
| סיליקה ג'ל | SiliCycle | R12030B-1KG | P60 40-63 μ m |
| דיכלורומתאן | מקרון כימיקלים עדינים | 6779-25 | |
| קליפות | |||
| עץ | |||
| עץ | |||
| עץ | |||
| אתנול | JT Baker Chemicals | 00832000001 | אתנול מוחלט |
| איזופרופנול | אקרוס אורגני | 149320025 | 99.5+% טהור במיוחד |
| אצטון | Macron Fine Chemicals | 2440-06 | |
| Tetrahydrofuran | Boom BV | 164240025 | מיוצב עם BHT |
| Toluene | Macron Fine Chemicals | 8608-02 | |
| מים | דמי מים מהאספקה הפנימית | ||
| 1,4-Dioxane | Acros Organics | 408820010 | 99+% |
| חומצה הידרוכלורית | Acros Organics | 124620026 | תמיסה של 37% במים |
| חומצה גופרתית | Boom BV. | 760519081000 | 95-97% |
| אצטון-d6 | אקרוס אורגני | 325320500 | 99.8 אטום% D |
| תחמוצת דאוטריום | סיגמא אולדריץ' | 151882-100G | 99.9 אטום% D |
| מסננים | Munktell | 400303185 | קוטר 185 מ"מ, 10 μ m גודל נקבוביות |
| מוטות ערבוב מגנטיים | VWR | 442-4525 | |
| מסנן מזרק | Sartorius | 17559-Q | 0.45 μ m מסנן |
| בקבוקון דגימה אוטומטית (2 מ"ל) | חום | 151123 | |
| כניסת נפח מופחת (0.3 מ"ל) | חום | 150820 | |
| מכסי דגימה אוטומטית (11 מ"מ) | חום | 151216 | |
| מלחץ בקבוקון דגימה אוטומטית מזרקי | |||
| אמבט | |||
| (1 מ"ל) | Henke Sass Wolf | 4010-200V0 | |
| בלוק חימום -4 עמדות | IKA | ||
| מיקרו צינורות 2 מ"ל | Sarstedt | 72691 | |
| אטמי מלחץ-20 מ"מ | כרומטוגרפיה חומה מספקת | 151287 | עם סיליקון / PTFE מחיצות |
| < חזק >ציוד< / חזק> | |||
| טחנת כדור סיבובית | Fritsch | 06.2000.00 | מעבדה פלנטרית מונו מיל PULVERISETTE 6 |
| טחנת פטיש | Brabender | ||
| Micro Hammer טחנת | Brabender | ||
| תנור ואקום | Heraeus | Heraeus Vacutherm | |
| הגדרת ריפלוקס וכלי זכוכית אחרים | CBN ספקים BV | מעבה ריפלוקס, בקבוק תחתון עגול, זכוכית ומשפכים | |
| מאייד סיבובי | IKA | ||
| 250 מ"ל חיטוי בלחץ גבוה | ברגהוף | ||
| 1 ליטר חיטוי בלחץ גבוה | מדימקס | ||
| אמבטיה אולטרסאונד | אמרסון | סוג ברנסון 3210 | |
| מכשיר NMR | Bruker | Ascend 600 | |
| THF-GPC | Hewlett Packard | 1100 סדרת | |
| צלחת ערבוב מגנטית | SalmenKipp | SK861492220263 | סוג x-1250 |
| מטחנת קפה | Profi Cook | PC-KSW1021 | |
| מכונת קידוח | מסוג מוצק | TB 13 S | |
| GC-FID | Shimadzu | ||
| BUCHI מערכת טיהור Reveleris PREP | טור בוצ'י | ||
| בוצ'י C18 | בוצ'י | 150 מ"מ ופעמים; 21.2 מ"מ ופעמים; 10 μ | |
| בקבוקוני מיקרוגל 20 מ"ל | ??? | ||
| רכז ואקום סיבובי Univapo 150 ECH | UniEquip | ||
| Eppendorf | Eppendorf | ||
| SB2 rotator | סטיוארט | ||
| וורטקס | Wilten | ||
| Processing Software | |||
| WinGPC Unichrom | |||
| MestReNova |
בקש הרשאה לשימוש חוזר בטקסט או באיורים של מאמר JoVE זה
בקש הרשאה