In Figuur 2staan de verkregen grondstof na voorbehandeling (linker kolom). Alle grondstof werd verkregen als kleine chips aanwezig naast beukenhout, dat werd overgenomen als schaafsel van geschikte deeltjesgrootte voor extractie. De Ligninen verkregen na de extractie-show een breed scala van kleuren en de deeltjesgrootte. De Ligninen verkregen van milde behandelingen (methode A en tweede kolom Figuur 2) zijn meestal rood/roze in kleur en verworven als kleine vlokken. Wanneer strengere voorwaarden wordt toegepast (methoden B en C), de verkregen Ligninen hebben een bruin/bruin geel kleur (derde en vierde kolom Figuur 2). De opbrengst verhogen voor alle de extracties uitgevoerd onder zwaardere omstandigheden (methoden B en C*) in vergelijking met mildere omstandigheden (reactie schema in Figuur 1, resulteert in tabel 1). Dit effect was veel meer diepgaande voor walnoot (10,2% stijging), beuk (8,5% toename) en cederhout (5,1% toename) t.o.v. grenen hout (slechts 0,5% stijging). Op basis van de inhoud van de lignine van de biomassa vóór de extractie (40,3% voor walnut, 28,6% voor pine25, 18,8% voor beuken25 en 35.1% voor cedar25), de lignine extractie-efficiëntie van beukenhout is vooral hoog (73,9%), terwijl voor de andere bronnen lagere extractie-efficiëntie werd verkregen. Methoden A * en B *, controle experimenten met zwavelzuur voor methoden A en B, toonde duidelijke verschillen in extractie opbrengst. Milde extractie van walnoot schelpen met zwavelzuur (methode A *) gaf slechts een zeer laag rendement van 2,6%, die aanzienlijk lager is dan de extractie met zoutzuur (methode A) (2,6% en 5,0%). Echter met zwaardere extractie voorwaarden, de extractie met zwavelzuur (methode B *) toont een hoger rendement in vergelijking met zoutzuur (methode B) (19,3% en 15,2%), maar opgemerkt moet worden dat suiker sporen aanwezig in het product dat wordt verkregen door extractie zijn met zwavelzuur.
Van de NMR-analyse van de verschillende Ligninen (voorbeeld in Figuur 4), de H/G/S-verhouding en hoeveelheid verbanden werden vastgesteld (tabel 1). Als gevolg van de overlapping van de β en γ-protonen van de β-O-4 en de β' - O - 4 koppeling, het bedrag van de verbanden is gekwantificeerd aan de hand van de α-protonen. Bovendien, de G-5/6 en H3/5 signalen overlappen, maar dit kunnen worden gecorrigeerd door de ratio's dienovereenkomstig met de H2/6 signalen aan te passen. Ook een signaal overeenkomt met de γ-protonen van de Hibbert ketonen en een signaal voor geoxideerde S-eenheden, die waarschijnlijk door lignine-eindgroepen veroorzaakt zijn, worden geïdentificeerd.
De ratio's verkregen NMR laten zien dat in het algemeen extracties met methode B biedt lignine met hogere S inhoud vergeleken met degenen met methode A in het geval dat het oorspronkelijke materiaal S eenheden bevat. Ook voorzien de extracties met methode B van lignine een lager bedrag van totale β-O-4 verbanden in vergelijking met methode A, met de vermelding verhoogde afbraak op verhoging van temperatuur. Een uitzondering is de walnoot lignine verkregen methoden methods A en B waarvoor het bedrag van totale β-O-4 verbanden erg vergelijkbaar was. Het aantal β-β en β-5 verbanden afnemen wanneer er strengere voorwaarden worden toegepast, hoewel in mindere mate. NMR bleek bovendien dat alle de Ligninen verkregen na ethanol extractie bleek een mate van structurele wijziging van de koppeling van de β-O-4. Deze hebben ten minste ~ 50% vervanging bij de groep van de α-OH, wat resulteert in de α-geëthoxyleerde β' - O - 4 koppeling. De lignine extractie toont hoge reproduceerbaarheid, die werd bewezen door het uitvoeren van de milde winning van walnoot schelpen (methode A) 4 keer. De afwijking in het totale aantal β-O-4 verbanden is vooral opmerkelijk klein. Wanneer de winning werd uitgevoerd onder zwaardere omstandigheden (methoden B en C), het percentage van α-Ethoxyleren verhoogd. In de HSQC spectra van beuken lignine gewonnen op zwaardere toestand (methode B), een signaal voor S gecondenseerd zichtbaar is, die past perfect bij de aanzienlijke daling van het bedrag van de β-O-4 verbanden. De walnoot-extractie uitgevoerd op grote schaal (methode C *) toont een significante afname voor alle verbanden en een signaal voor S gecondenseerd is zichtbaar in de spectra HSQC. De relatief hoge opbrengst voor de winning van cederhout bij milde omstandigheden (methode A) wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van een aanzienlijke hoeveelheid vetzuur. Controle experimenten met zwavelzuur gaf goed inzicht in het effect van het zuur op de samenstelling van de verkregen lignine. Met milde extractie voorwaarden (methodA *), was een zeer zuiver lignine verkregen die was qua samenstelling in vergelijking met de andere milde extracties (methodA). Het iets lagere bedrag van β-O-4 verbanden kan worden toegeschreven aan een minder efficiënt opneming van ethanol in het kader van de lignine, resulterend in een lager aantal β' - O - 4 verbanden. Tegen hardere extractie voorwaarden (methode B *), de verschillen met de verkregen lignine is veel meer diep in vergelijking met de lignine verkregen van de schalen van de walnoot geëxtraheerd in aanwezigheid van zoutzuur (methode B). Het totale aantal β-O-4 verbanden toont een scherpe daling (35 en 74, respectievelijk) en de lignine verkregen met zwavelzuur bevat een hoog bedrag van condensatie in de aromatische regio (48%), die werd bepaald door de integratie van de signalen van de S overeenkomt verkorte en Gverkorte (stap 5.1.3). Dit hoge bedrag van condensatie kan geheel worden toegeschreven aan zwavelzuur, als het product dat wordt verkregen bij de winning van dezelfde met zoutzuur toonde geen condensatie in de aromatische regio. De samenstelling van het product dat wordt verkregen bij harde grotere schaal extractie (methode C *) toont geen groot verschil met het product dat wordt verkregen op een kleinere schaal (methode B *). Het enige grote verschil is het lagere bedrag van condensatie in de aromatische regio in de grootschalige extractie (9%) en vervolgens een hoger bedrag van β-O-4 verbanden. Dit verschil kan worden veroorzaakt door het verschil in het profiel van de verwarming tussen de verschillende autoclaven.
De Ligninen waren ook geanalyseerd door GPC (Figuur 5) inzicht te geven in het molecuulgewicht (tabel 2). Dit blijkt dat bij hardere extractie voorwaarden (methode B) worden toegepast, zowel het gewicht gemiddelde molecuulgewicht (Mw) en de polydispersiteit voor alle bronnen toenemen. Het nummer gemiddeld molecuulgewicht (Mn) tussen de extractie-voorwaarden zijn vergelijkbaar voor elke bron. Over het geheel genomen, deze resultaten blijkt dat zwaardere extractie voorwaarden een tweeledig effect hebben, en grotere fragmenten worden geëxtraheerd naast extra verdeling van zulke fragmenten.
Voor sommige toepassingen, de vorming van β' - O - 4 koppeling is ongewenst, bijvoorbeeld bij de toepassing van depolymerization-methoden die afhankelijk zijn van de oxidatie van de benzylische (α) hydroxyl groep26,27,28. De transformatie van β' - O - 4 koppeling van ethanosolv lignine aan regelmatige β-O-4 verbanden eerder gemelde20 was en werd uitgevoerd met een lignine batch verkregen van de schalen van de walnoot die vergelijkbaar is met de lignine verkregen van de schalen van de walnoot gemeld in dit papier (Figuur 6). Deze lignine bestond uit 30 inheemse β-O-4 verbanden en 39 α-geëthoxyleerde β' - O - 4 verbanden (34 en 38 verbanden, respectievelijk voor de lignine in dit document). De etherification omgezet in bijna alle van de α-geëthoxyleerde verbanden de inheemse structuur zoals de verkregen lignine bestond uit 57 β-O-4 verbanden en slechts 3 α-geëthoxyleerde β' - O - 4 verbanden, een klein verlies in het totale aantal eenheden van de β-O-4 tonen. De massa van de lignine was 72% van de oorspronkelijke lignine, die voornamelijk wordt veroorzaakt door het verlies van de ethyl-groep.
Om aan te tonen het potentieel van de lignine voor de productie van aromatische monomeren door milde depolymerization, acidolysis voorbeeldresultaten met Fe(OTf)3 in aanwezigheid van ethyleen glycol werden uitgevoerd (Figuur 7). Deze reactie resulteert in drie verschillende fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen) die betrekking hebben op de H, G en S eenheden presenteren in de lignine. Tabel 3 toont het rendement van de S, G en H acetalen en de totale opbrengsten worden weergegeven in Figuur 8. Het is zichtbaar dat de lignine-extractiemethode wordt het rendement van acetalen grote gevolgen heeft. Lagere rendementen worden voor lignine gewonnen met behulp van strengere voorwaarden (methode B) verkregen. Dit is waarschijnlijk te wijten aan een meer gemodificeerde (hoger percentage van α-Ethoxyleren) gecondenseerd structuur zoals beschreven in de vorige paragraaf.
Het belang van de β-O-4 eenheden wordt weerspiegeld door de verstrekking van correlaties monomeer rendement in depolymerization, zoals gepresenteerd in het protocol (Figuur 9). Een duidelijke trend is zichtbaar gezien het totaalgehalte van β-O-4 en de niet-vereterd β-O-4 verbanden, waar een hoger gehalte aan β-O-4 in het algemeen resulteert in hogere opbrengst van fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen) die strookt met de resultaten van de vorige21 . Bij het overwegen van de etherified β' - O - 4 verbanden, de trend is ook duidelijk, waaruit blijkt dat het rendement van depolymerization is niet gerelateerd aan het aantal β' - O - 4 verbanden. Voorwaarden van de reactie, kunnen de etherified β-O-4 verbanden-etherified maar deze extra stap resulteert in het verlies van materiaal, zoals eerder is beschreven.
Over het geheel genomen kunnen de monomeer depolymerization opbrengst voor de lignine extractie opbrengst te corrigeren, de volgende resultaten worden verkregen (tabel 4). Deze Toon dat vergelijken methoden A & B, over het algemeen hogere hoeveelheden Acetaal kunnen worden verkregen door hardere extractie bieden hogere totale lignine opbrengsten gevolgd door een (minder selectieve) depolymerization. De resultaten van pinewood blijkt echter ook dat dit afhankelijk van de bron van de biomassa, is omdat de toename van de ernst van de extractie niet in een verhoging van de significante opbrengst voorziet. Behoud van de β-O-4-structuur is de voorkeur voor deze houtsoort te geven hogere totale fenolische 2-phenylmethyl-1,3-dioxolane (acetalen) opbrengsten.

Figuur 1 . Chemische structuren van de verkregen producten. (a) gemeenschappelijke structurele motieven als aanwezig zijn in de structuur van de lignine. (b) zuur gekatalyseerde lignine depolymerization gecombineerd met Acetaal overlapping te verkrijgen fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen). Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 2 . Lignine verkregen met verschillende grondstoffen. Afbeelding van de vier verschillende lignocellulose grondstoffen na voorbehandeling (stappen 1 en 2) en de verkregen Ligninen na organosolv extractie onder verschillende omstandigheden (methode A-stap 3.1, methode B-stap 3.3 en methode C *-stap 3.4). Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 3 . Reactie regeling voor ethanosolv extractie. Overzicht van de verkregen verbanden: β-O-4 (R' = H), β' - O - 4 (R' = Et), β-β en β-5. Voorwaarden: (A) 80 ˚C, 0,24 M HCl (stap 3.1), (B) 120 ˚C, 0,24 M HCl (stap 3.3), (C *) 120 ˚C, 0,12 M H2dus4 (stap 3.4) en het besturingselement experimenteren A * en B * (stap 3.5). Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 4 . HSQC analyse van lignine. Identificatie van alle lignine verbanden gemeten met 2D-HSQC van lignine verkregen van de schalen van de walnoot met behulp van milde behandeling (stap 3.1). De signalen voor HKγ en S'2/6 worden vergroot ze om zichtbaar te maken. Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 5 . Molecuulgewicht van lignine. GPC grafieken van de verkregen Ligninen gedeeld door de bron (een walnoot, b = = grenen hout, c = beukenhout en d = cederhout). De regels komen overeen met verschillende monsters zoals vermeld in tabel 2. Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 6 . De etherification van lignine. Schema van de reactie van de de etherification van de verkregen ethanosolv lignine van de schalen van de walnoot (stap 4). Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 7 . Lignine depolymerization aan acetalen. Reactie regeling voor depolymerization van lignine aan fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen). H eenheid: R1 = R2 = H; G eenheid: R1 = OMe, R2 = H; S eenheid: R1 = R2 = OMe (stap 6). Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 8 . Acetaal opbrengst per bron. Opbrengsten van fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen) verkregen uit depolymerization van lignine uit verschillende bronnen. Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.

Figuur 9 . Invloed van β-O-4 verbanden op de opbrengst van acetaal. Opbrengsten van fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen) verkregen lignine depolymerization in vergelijking met de totale β-O-4 (blauw), niet-vereterd β-O-4 (oranje) en vereterd β-O-4 (grijs) inhoud in de lignine grondstof. Klik hier voor een grotere versie van dit cijfer.
| Bron | Voorwaarden | Rendement (%) | Extractie rendement (%)1
| De ratio S/G/H | Totale β-O-4 | Β-O-4 | Β ' - O - 4 | Β-Β | Β-5 |
| Walnut | A | 5.0 ± 0,7 | 12.4 | 45/46/9 | 75 ± 2.5 | 36 ± 2.6 | 39 ± 3.1 | 11 ± 0,7 | 5 ± 1.5 |
| Walnut | A * | 2.6 | 6.5 | 47/45/8 | 53 | 32 | 21 | 9 | 4 |
| Walnut | B | 15.2 | 37,7 | 59/37/4 | 74 | 20 | 54 | 9 | 6 |
| Walnut2 | B * | 19.3 | 47.9 | 75/25/0 | 35 | 5 | 30 | 7 | 3 |
| Walnut2 | C * | 16.2 | 40.2 | 65/33/2 | 45 | 10 | 35 | 8 | 3 |
| Pine | A | 3.5 | 12.2 | 0 / > 99 / < 1 | 59 | 22 | 37 | 0 | 14 |
| Pine | B | 4.0 | 14.0 | 0 / > 99 / < 1 | 46 | 7 | 39 | 0 | 8 |
| Beuken | A | 5.4 | 28,7 | 63/37/0 | 82 | 43 | 39 | 12 | 5 |
| Beuken3 | B | 13,9 | 73,9 | 83/17/0 | 45 | 11 | 35 | 9 | 2 |
| Cedar | A | 6.4 | 18.2 | 0 / > 99 / < 1 | 64 | 28 | 36 | 0 | 6 |
| Cedar | B | 11,5 | 32,8 | 0 / > 99 / < 1 | 41 | 7 | 34 | 0 | 7 |
Tabel 1. Ethanosolv extractie resultaten. Verkregen opbrengsten, aromatische distributie en verbanden voor de verschillende extracties uitgevoerd op biomassa. * Zwavelzuur wordt gebruikt als zuur. 1 Rendement van lignine (wt%)/Lignin inhoud in de grondstof zoals bepaald door Klason lignine bepaling. 2 Hemicellulose en S-condensed aanwezig in het product. 332% voor de S-units zijn gecondenseerd.
| Bron | Voorwaarden | Mn (g/mol) | Mw (g/mol) | Ð |
| Walnut | A | 1096 | 1805 | 1.65 |
| Walnut | B | 1174 | 2934 | 2,50 |
| Walnut | C * | 1248 | 2930 | 2.35 |
| Pine | A | 1331 | 3071 | 2.31 |
| Pine | B | 1319 | 3596 | 2.73 |
| Beuken | A | 1645 | 3743 | 2.28 |
| Beuken | B | 1368 | 4303 | 3.14 |
| Cedar | A | 860 | 1626 | 1.89 |
| Cedar | B | 1188 | 3292 | 2,77 |
Tabel 2: molecuulgewicht van de verkregen Ligninen.
| Bron | Voorwaarden | Rendement (%) | De ratio S/G/H | Totale β-O-4 | S Acetaal (wt %) | G Acetaal (wt %) | H Acetaal (wt %) | Totale Acetaal opbrengst (wt %) |
| Walnut | A | 5.0 | 45/46/9 | 72 | 4.5 | 5.9 | 2.1 | 12,5 |
| Walnut | B | 15.2 | 59/37/4 | 74 | 3.6 | 4.7 | 1.0 | 9.3 |
| Walnut | C * | 16.2 | 65/33/2 | 45 | 3.8 | 3.9 | 0.6 | 8.3 |
| Pine | A | 3.5 | 0 / > 99 / < 1 | 59 | 0 | 9,9 | 0.3 | 10.2 |
| Pine | B | 4.0 | 0 / > 99 / < 1 | 46 | 0 | 1.1 | 0 | 1.1 |
| Beuken | A | 5.4 | 63/37/0 | 82 | 7.7 | 6.7 | 0 | 14.4 |
| Beuken | B | 13,9 | 83/17/0 | 45 | 3.6 | 3.4 | 0 | 7.0 |
| Cedar | A | 6.4 | 0 / > 99 / < 1 | 64 | 0 | 8.1 | 0.1 | 8.2 |
| Cedar | B | 11,5 | 0 / > 99 / < 1 | 41 | 0 | 4.7 | 0 | 4.7 |
Tabel 3: Acetaal rendement van lignine depolymerization. Opbrengsten van fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolones (acetalen) verkregen uit depolymerization van lignine uit verschillende bronnen. Voorwaarden: 50 mg lignine 60 wt % ethyleenglycol, 10 wt % Fe(OTf)3, oplosmiddel: 1,4-dioxaan, 140 ° C (1 mL totale volume), 15 minuten (stap 7).
| Bron | Voorwaarden | Lignine extractie rendement (%) | Β-O-4 | Β ' - O - 4 | Totale β-O-4 | Totale Acetaal opbrengst (wt %) | Algemene Acetaal opbrengst gecorrigeerd voor lignine extractie opbrengst (wt %)1
|
| Walnut | A | 5.0 | 34 | 38 | 72 | 12,5 | 0.63 |
| Walnut | B | 15.2 | 20 | 54 | 74 | 9.3 | 1.41 |
| Walnut | C * | 16.2 | 10 | 35 | 45 | 8.2 | 1.33 |
| Pine | A | 3.5 | 22 | 37 | 59 | 10.2 | 0.36 |
| Pine | B | 4.0 | 7 | 39 | 46 | 1.1 | 0.04 |
| Beuken | A | 5.4 | 43 | 39 | 82 | 14.4 | 0.78 |
| Beuken | B | 13,9 | 11 | 35 | 45 | 6,9 | 0.96 |
| Cedar | A | 6.4 | 28 | 36 | 64 | 8.2 | 0.52 |
| Cedar | B | 11,5 | 7 | 34 | 41 | 4.7 | 0.54 |
Tabel 4: algemene Acetaal opbrengst gecorrigeerd met behulp van extractie opbrengst. De opbrengsten van fenolische 2-arylmethyl-1,3-dioxolanes (acetalen) depolymerization van lignine uit verschillende bronnen, gecorrigeerd voor lignine extractie opbrengst verkregen. 1 Berekening: 100 *(lignin yield/100) * (totale Acetaal opbrengst/100). Voorwaarden: 50 mg lignine 60 wt % ethyleenglycol, 10 wt % Fe(OTf)3, oplosmiddel: 1,4-dioxaan, 140 ° C, 15 min (reactie via stap 6) & werk-up via stap 7.