Basiskenmerken van patiënten
In totaal werden 332 patiënten opgenomen. Van hen hadden 180 (54,22%) diabetisch macula-oedeem (DME), 138 (41,57%) hadden retinale vene-occlusie (RVO; bestaande uit 72 met centrale RVO en 66 met branch RVO), en 14 (4,22%) hadden andere diagnoses, waaronder retinale vasculitis en ischemische retinopathie. De gemeten basislijnkenmerken verschilden statistisch niet tussen de standaard- en niet-standaard behandelgroepen, waaronder leeftijd, geslacht, getroffen zijde, ziektetypeverdeling, duur van diabetes, basis-BCVA, baseline CST, comorbiditeiten en anti-VEGF-medicijnselectie (allemaal P>0,05). Gestandaardiseerde gemiddelde verschillen (SMD's) voor alle basislijnvariabelen lagen onder 0,20, wat wijst op acceptabel evenwicht op de waargenomen covariaten. Restverwarring door niet-gemeten of onnauwkeurig gemeten factoren (bijv. ischemische status, glycemische controle, OCT-biomarkers, sociaaleconomische factoren) kan echter niet worden uitgesloten. Zie Tabel 1.
Analyse van behandelpatronen
Verdeling van niet-standaard behandelingstypes
Tabel 2 toont de verdeling van verschillende niet-standaard behandelgedragingen binnen de niet-standaard behandelgroep. Van de 200 patiënten met niet-standaard behandeling kwam onderbreking van de behandeling van ≥6 maanden het meest voor (137 gevallen, 68,50%), met als belangrijkste oorzaken financiële problemen (39,00%), vervoersproblemen (16,00%) en patiënten die subjectief ziekteverbetering waarnamen en vervolgens zelf stopten met de behandeling (13,50%). Daarnaast waren een onvolledige laaddosis (26,50%), onvoldoende injectiefrequentie (19,50%) en een te lang follow-up interval (12,50%) ook verantwoordelijk voor aanzienlijke aandelen. Bovendien vertoonde 15,50% van de patiënten meerdere niet-standaard gedragingen tegelijk.
Vergelijking van de behandellast
Tabel 3 vat de indicatoren van de behandellast samen. De standaardbehandelgroep had het ontwerp gemiddeld meer injecties (mediaan 8,00 vs. 5,00, P<0,001), een langere waargenomen behandelduur (19,00 vs. 11,00 maanden, P<0,001), kortere injectieintervallen (10,00 versus 18,00 weken, P<0,001) en een kortere tijd van diagnose tot eerste injectie (15,50 versus 26,00 dagen, P<0,001) vergeleken met de niet-standaard groep. Deze verschillen weerspiegelen grotendeels de definitiecriteria die worden gebruikt om patiënten aan elke groep toe te wijzen, in plaats van onafhankelijk bewijs van therapeutische superioriteit te vertegenwoordigen.
Analyse van visuele uitkomsten
Tabel 4 vat de primaire en secundaire visuele uitkomstmaten voor de twee groepen samen. De standaardbehandelgroep liet een grotere mediane verbetering in BCVA zien dan de niet-standaard behandelgroep (−0,23 vs. −0,07 LogMAR, P<0,001). Voor secundaire uitkomsten had de standaardbehandelgroep een hoger percentage van verbetering van het zicht (68,18% versus 35,00%) en een lager percentage verslechtering van het zicht (8,33% versus 27,00%) dan de niet-standaard behandelgroep (beide P<0,001). Het zichtstabiliteitspercentage was lager in de standaardbehandelgroep (23,48% versus 38,00%, P=0,006), wat overeenkomt met meer patiënten die de verbeteringsdrempel bereikten. Het aandeel patiënten dat een definitieve decimale BCVA van 0,3 of hoger behaalde, was hoger in de standaardbehandelgroep (59,09%) dan in de niet-standaard behandelgroep (41,00%, P=0,001).
Subgroepanalyses
Subgroepanalyse op ziektetype
Tabel 5 presenteert verkennende subgroepanalyses, gestratificeerd op ziektetype. Deze analyses waren niet vooraf gespecificeerd om formele interactietests op te nemen; daarom moeten de bevindingen worden geïnterpreteerd als hypothese-genererend. Vanwege beperkte steekproefgroottes binnen subgroepen, met name voor centrale retinale veneocclusie (CRVO), mag het ontbreken van een statistisch significant verschil in ΔBCVA niet worden overgeïnterpreteerd als bewijs van een gebrek aan effect. Er werden geen formele interactietests uitgevoerd om te beoordelen of de relatie tussen behandelingsregulariteit en uitkomsten verschilde per ziektetype of medicijnagent. Onder patiënten met DME had de standaardbehandelgroep een mediaan ΔBCVA van -0,24 LogMAR en een verbeteringspercentage van 70,27%, beide significant beter dan die in de niet-standaardbehandelgroep (-0,06 LogMAR, 33,02%; beide P<0,001). Vergelijkbare trends werden waargenomen bij patiënten met RVO, waarbij de standaardbehandelgroep een mediane ΔBCVA van -0,21 LogMAR had en een verbeteringspercentage van 65,38%, significant beter dan die in de niet-standaard behandelgroep (-0,08 LogMAR, 37,21%; P<0.001). Na verdere stratificatie van RVO in CRVO- en branchretinale vene-occlusie (BRVO) subgroepen, hoewel het verschil in ΔBCVA tussen de standaard- en niet-standaard behandelgroepen in de CRVO-subgroep geen statistische significantie bereikte (P=0,133), bleef het verbeteringspercentage van het zicht significant beter met standaardbehandeling (60,71% versus 31,82%, P=0,016). In de BRVO-subgroep toonde standaardbehandeling significante voordelen in zowel ΔBCVA als verbeteringspercentage (beide P<0,05). Formele interactietests voor het effect van de behandeling per ziektetype werden niet uitgevoerd vanwege beperkte steekproefgroottes in de subgroepen.
Subgroepanalyse door verschillende anti-VEGF-agenten
Tabel 6 presenteert verkennende subgroepanalyses door anti-VEGF-agent. Bij patiënten die ranibizumab, aflibercept of conbercept ontvingen, vertoonde de standaardbehandelgroep consequent een hogere mediane ΔBCVA en hogere verbeteringspercentages van het gezichtsvermogen vergeleken met de niet-standaard behandelgroep (alle P<0,05 voor verbeteringspercentages). Deze bevindingen van de subgroepen zijn beschrijvend en verkennend; Er werd geen formele interactietest uitgevoerd om te beoordelen of de relatie tussen behandelingsregulariteit en uitkomsten per type geneesmiddel verschilde.
Anatomische uitkomsten (bij DME-patiënten)
Tabel 7 vergelijkt anatomische uitkomsten onder DME-patiënten in de standaard- en niet-standaard behandelgroepen. De standaardbehandelgroep had een grotere mediane CST-reductie (−135,00 vs. −92,00 μm, P<0,001), een hoger CST-percentage <300 μm (56,76% vs. 28,30%, P<0,001) en een hogere CST-reductie ≥100 μm (70,27% vs. 39,62%, P<0,001).
Analyse van invloedende factoren
Univariate analyse
Tabel 8 presenteert de resultaten van univariate logistische regressieanalyse voor factoren die de verbetering van het zicht beïnvloeden (LogMAR-verbetering ≥ 0,2). Hogere baseline LogMAR BCVA-waarden (wat wijst op een slechtere basisgezichtsscherpte), standaardbehandeling, een hoger totaal aantal injecties en een langere behandelduur waren significant geassocieerd met een grotere kans op verbetering van het zicht (alle P<0,001). Daarentegen waren een langere gemiddelde injectieperiode en een langere tijd van diagnose tot eerste injectie significant geassocieerd met een lagere kans op verbetering van het zicht (beide P<0,001). Leeftijd, geslacht, ziektetype, basis-CST en medicijnkeuze vertoonden geen significante verbanden in deze univariate analyse.
Multivariate analyse
Tabel 9 toont de onafhankelijke factoren die de verbetering van het zicht beïnvloeden, geïdentificeerd door multivariate logistische regressieanalyse. Na controle voor andere variabelen in het model bleven hogere baseline LogMAR BCVA-waarden (OR=1,057, 95% BI: 1,043–1,074, P<0,001), het totale aantal injecties (OR=1,331, 95% BI: 1,179–1,514, P<0,001) en de behandelduur (OR=1,104, 95% BI: 1,042–1,173, P=0,001) positieve voorspellers van verbetering van het gezichtsvermogen, terwijl de tijd van diagnose tot eerste injectie (OR=0,957, 95% BI: 0,924–0,991, P=0,015) was een negatieve voorspeller. De groeperingsvariabele van de standaardbehandeling bereikte geen statistische significantie in het multivariate model (P=0,853). De Hosmer-Lemeshow goedheidstest leverde χ2=6,452 (P=0,597) op, wat aangaf dat het model een acceptabele kalibratie had.
Veiligheidsanalyse
Tabel 10 vergelijkt patiëntveiligheidsindicatoren tijdens anti-VEGF-therapie. In de standaard- versus niet-standaard behandelgroepen was de incidentie van endoftalmmitis 0,76% (1 geval) versus 0,50% (1 geval) (P=1,000); er was geen netvliesloslating of aanhoudende oculaire hypertensie. Glasvochtbloeding kwam alleen voor in de niet-standaard groep (1,00%, 2 gevallen, P=0,520). De progressie van de staar was vergelijkbaar (2,27% versus 2,50%, P=1,000). Het totale aantal ernstige bijwerkingen was 0,76% versus 1,50% (P=0,926). Veiligheidsgebeurtenissen kwamen zelden voor en vergelijkingen van zeldzame bijwerkingen moeten met voorzichtigheid worden geïnterpreteerd.
Data Beschikbaarheidsverklaring:
De gedeidentificeerde datasets die tijdens de huidige studie zijn gegenereerd en geanalyseerd, zijn beschikbaar als aanvullend materiaal bij dit artikel.

Figuur 1. Onderzoeksproces. Stroomdiagram dat patiëntscreening, uitsluitingen, geschiktheid, groepering en analyse samenvat. Afkortingen: AMD = Leeftijdsgebonden maculadegeneratie; PRP = Panretinale fotocoagulatie; CST = Dikte van het centrale subveld; BCVA = Best gecorrigeerde visuele scherpte; VEGF = vasculaire endotheliale groeifactor. Klik hier om een grotere versie van deze figuur te bekijken.
| Variabele | Totaal (n=332) | Standaardbehandelgroep (n=132) | Niet-standaard behandelgroep (n=200) | Statistieken | P | SMD |
| Demografische kenmerken | | | | | | |
| Leeftijd (jaren), gemiddelde±SD | 62.89±11.21 | 61,80±10,84 | 63,62±11,42 | t=-1,450 | 0.148 | 0.164 |
| Geslacht, n (%) | | | | χ2=0,645 | 0.422 | 0.090 |
| Mannelijk | 190 (57.23) | 72 (54.55) | 118 (59.00) | | | |
| Vrouwelijk | 142 (42.77) | 60 (45.45) | 82 (41.00) | | | |
| Getroffen zijde, n (%) | | | | χ2=0,205 | 0.651 | 0.051 |
| Unilateraal | 236 (71.08) | 92 (69.70) | 144 (72.00) | | | |
| Bilateraal | 96 (28.92) | 40 (30.30) | 56 (28.00) | | | |
| Ziektekenmerken | | | | | | |
| DME, n (%) | 180 (54.22) | 74 (56.06) | 106 (53.00) | χ2=0,300 | 0.584 | 0.061 |
| RVO, n (%) | 138 (41.57) | 52 (39.39) | 86 (43.00) | χ2=0,426 | 0.514 | 0.073 |
| CRVO, n (%) | 72 (21.69) | 28 (21.21) | 44 (22.00) | χ2=0.029 | 0.865 | 0.019 |
| BRVO, n (%) | 66 (19.88) | 24 (18.18) | 42 (21.00) | χ2=0,397 | 0.529 | 0.071 |
| Overig, n (%) | 14 (4.22) | 6 (4.55) | 8 (4.00) | χ2=0.059 | 0.809 | 0.027 |
| Duur van diabetes (jaren), M (Q1, Q3)* | 12.00 (9.00, 16.00) | 12.00 (10.00, 14.00) | 12.00 (9.00, 17.00) | Z=-0,460 | 0.645 | 0.101 |
| Basislijn BCVA (LogMAR), M (Q1, Q3) | 0.71 (0.52, 0.88) | 0.70 (0.50, 0.86) | 0.72 (0.54, 0.90) | Z=-1,209 | 0.227 | 0.134 |
| Baseline CST (μm), gemiddelde±SD | 422.14±102.99 | 412.55±98.34 | 428.47±105.71 | t=-1,381 | 0.168 | 0.156 |
| Comorbiditeiten | | | | | | |
| Hypertensie, n (%) | 213 (64.16) | 77 (58.33) | 136 (68.00) | χ2=3.231 | 0.072 | 0.199 |
| Diabetische nierziekte, n (%)* | 92 (51.11) | 34 (45.95) | 58 (54.72) | χ2=1,342 | 0.247 | 0.176 |
| Hart- en vaatziekten, n (%) | 76 (22.89) | 28 (21.21) | 48 (24.00) | χ2=0,350 | 0.554 | 0.067 |
| Medicijnselectie | | | | | | |
| Ranibizumab, n (%) | 118 (35.54) | 48 (36.36) | 70 (35.00) | χ2=0,065 | 0.799 | 0.028 |
| Aflibercept, n (%) | 100 (30.12) | 38 (28.79) | 62 (31.00) | χ2=0.185 | 0.667 | 0.048 |
| Conbercept, n (%) | 114 (34.34) | 46 (34.85) | 68 (34.00) | χ2=0,025 | 0.873 | 0.018 |
Tabel 1: Vergelijking van basislijnkenmerken. Basislijn-demografische en klinische variabelen worden getoond voor de totale cohort en per behandelgroep. Opmerking: *Alleen bij DME-patiënten
| Niet-standaard types | n | Samenstellenverhouding (%) |
| Behandelingsonderbreking ≥6 maanden | 137 | 68.50 |
| Financiële problemen | 78 | 39.00 |
| Vervoersongemak | 32 | 16.00 |
| Subjectieve waarneming van ziekteverbetering | 27 | 13.50 |
| Laaddosis onvolledig | 53 | 26.50 |
| Onvoldoende injectiefrequentie | 39 | 19.50 |
| Overmatig follow-up interval | 25 | 12.50 |
| Co-existentie van meerdere niet-standaard gedragingen | 31 | 15.50 |
Tabel 2: Verdeling van niet-standaard behandelingstypen in de niet-standaard behandelgroep (n = 200). Tellingen en componentenratio's worden getoond voor behandelingsonderbrekingen en andere niet-standaard behandelgedragingen.
| Variabele | Standaardbehandelgroep (n=132) | Niet-standaard behandelgroep (n=200) | Statistieken | P |
| Totaal aantal injecties (keren) | 8.00 (6.00, 10.00) | 5.00 (3.00, 6.00) | Z=9,712 | <0,001 |
| Behandelingsduur (maanden) | 19.00 (16.00, 21.25) | 11.00 (8.00, 16.25) | Z=9,364 | <0,001 |
| Gemiddelde injectieinterval (weken) | 10.00 (8.75, 12.00) | 18.00 (13.00, 23.00) | Z=-12,102 | <0,001 |
| Tijd van diagnose tot eerste injectie (dagen) | 15.50 (11.00, 20.00) | 26.00 (19.00, 33.00) | Z=-9,966 | <0,001 |
Tabel 3: Vergelijking van indicatoren van de behandellast, M (Q1, Q3). Het aantal injecties, de behandelingsduur, het injectieinterval en de tijd tot de eerste injectie worden tussen de groepen vergeleken.
| Variabele | Standaardbehandelgroep (n=132) | Niet-standaard behandelgroep (n=200) | Statistieken | P |
| Primaire uitkomst | | | | |
| ΔBCVA (LogMAR) | -0.23 (-0.31, -0.07) | -0.07 (-0.23, 0.11) | Z=-5,253 | <0,001 |
| Secundaire uitkomsten | | | | |
| Verbeteringssnelheid van het gezichtsvermogen | 90 (68.18) | 70 (35.00) | χ2=35.067 | <0,001 |
| Zichtstabiliteitsgraad | 31 (23.48) | 76 (38.00) | χ2=7,670 | 0.006 |
| Slechterende snelheid van het zicht | 11 (8.33) | 54 (27.00) | χ2=17.597 | <0,001 |
| Definitieve BCVA ≥ 0.3 | 78 (59.09) | 82 (41.00) | χ2=10.424 | 0.001 |
Tabel 4: Vergelijking van visuele uitkomstindicatoren. Primaire en secundaire BCVA-uitkomsten worden tussen groepen vergeleken. Afkorting: BCVA = Best-gecorrigeerde visuele scherpte.
| Ziektetype | Groep | n | ΔBCVA (LogMAR) | Statistieken | Visuele verbeteringspercentage, n (%) | Statistieken |
| DME | Standaardbehandelgroep | 74 | -0.24 (-0.31, -0.08) | Z=-4,633; P<0,001 | 52 (70.27) | χ²=24.215; P<0,001 |
| Niet-standaard behandelgroep | 106 | -0.06 (-0.23, 0.11) | | 35 (33.02) | |
| RVO | Standaardbehandelgroep | 52 | -0.21 (-0.28, -0.04) | Z=-2,393; P=0,017 | 34 (65.38) | χ²=10.310; P<0,001 |
| Niet-standaard behandelgroep | 86 | -0.08 (-0.23, 0.09) | | 32 (37.21) | |
| CRVO | Standaardbehandelgroep | 28 | -0.21 (-0.23, -0.04) | Z=-1,503; P=0,133 | 17 (60.71) | χ²=5.827; P=0,016 |
| Niet-standaard behandelgroep | 44 | -0.07 (-0.22, 0.09) | | 14 (31.82) | |
| BRVO | Standaardbehandelgroep | 24 | -0.25 (-0.32, -0.04) | Z=-2,176; P=0,030 | 17 (70.83) | χ²=4.799; P=0,028 |
| Niet-standaard behandelgroep | 42 | -0.08 (-0.26, 0.08) | | 18 (42.86) | |
Tabel 5: Vergelijking van visuele uitkomsten in ziekte-specifieke subgroepen. Verkennende subgroepuitkomsten worden getoond voor DME, RVO, CRVO en BRVO. Afkortingen: BRVO = Tak retinale vene-occlusie; CRVO = Centrale retinale vene-occlusie; DME = Diabetisch macula-oedeem; RVO = Netvliesvenocclusie.
| Medicijntype | Groep | n | ΔBCVA (LogMAR) | Statistieken | Visuele verbeteringspercentage, n (%) | Statistieken |
| Ranibizumab | Standaardbehandelgroep | 48 | -0.23 (-0.31, -0.09) | Z=-4,134; P<0,001 | 34 (70.83) | χ²=15.218; P<0,001 |
| Niet-standaard behandelgroep | 70 | 0.00 (-0.24, 0.11) | | 24 (34.29) | |
| Aflibercept | Standaardbehandelgroep | 38 | -0.23 (-0.28, -0.06) | Z=-2,285; P=0,022 | 26 (68.42) | χ²=10.240; P<0,001 |
| Niet-standaard behandelgroep | 62 | -0.07 (-0.23, 0.09) | | 22 (35.48) | |
| Conbercept | Standaardbehandelgroep | 46 | -0.21 (-0.31, 0.05) | Z=-2,521; P=0,012 | 30 (65.22) | χ²=9.855; P=0,002 |
| Niet-standaard behandelgroep | 68 | -0.08 (-0.24, 0.09) | | 24 (35.29) | |
Tabel 6: Vergelijking van visuele uitkomsten in geneesmiddelspecifieke subgroepen. Verkennende subgroepuitkomsten worden getoond door anti-VEGF-agent. Afkorting: VEGF = vasculaire endotheliale groeifactor.
| Variabele | Standaardbehandelgroep (DME-patiënten, n=74) | Niet-standaard behandelgroep (DME-patiënten, n=106) | Statistieken | P |
| ΔCST (μm) | -135.00 (-168.00, -92.75) | -92.00 (-116.00, -50.50) | Z=-4,847 | <0,001 |
| CST <300 μm | 42 (56.76) | 30 (28.30) | χ2=14.702 | <0,001 |
| CST-reductie ≥100 μm | 52 (70.27) | 42 (39.62) | χ2=16.405 | <0,001 |
Tabel 7: Vergelijking van anatomische uitkomsten bij DME-patiënten. CST-reductie en CST-responsdrempels worden vergeleken tussen behandelgroepen onder DME-patiënten. Afkortingen: CST = Centrale subvelddikte; DME = Diabetisch macula-oedeem.
| Variabele | β | S.E | OF(95%BI) | P |
| Leeftijd | -0.012 | 0.01 | 0.988 (0.969, 1.007) | 0.215 |
| Geslacht (Man vs. Vrouw) | -0.077 | 0.222 | 0.926 (0.599, 1.431) | 0.728 |
| Ziektetype (DME vs. Overig) | 0.256 | 0.221 | 1.291 (0.838, 1.995) | 0.247 |
| Baseline BCVA (LogMAR) | 0.04 | 0.005 | 1.041 (1.030, 1.053) | <0,001 |
| Baseline CST (μm) | -0.001 | 0.001 | 0.999 (0.997, 1.001) | 0.395 |
| Aflibercept versus Ranibizumab | -0.228 | 0.272 | 0.796 (0.466, 1.357) | 0.402 |
| Conbercept vs. Ranibizumab | -0.208 | 0.263 | 0.812 (0.484, 1.359) | 0.428 |
| Standaardbehandeling | 1.381 | 0.238 | 3.980 (2.508, 6.398) | <0,001 |
| Totaal aantal injecties (keren) | 0.286 | 0.044 | 1.331 (1.226, 1.455) | <0,001 |
| Behandelduur (maanden) | 0.144 | 0.022 | 1.155 (1.108, 1.208) | <0,001 |
| Gemiddelde injectieinterval (weken) | -0.071 | 0.018 | 0.932 (0.899, 0.964) | <0,001 |
| Tijd van diagnose tot eerste injectie (dagen) | -0.059 | 0.012 | 0.943 (0.920, 0.964) | <0,001 |
Tabel 8: Univariate logistische regressieanalyse van factoren die de verbetering van het zicht beïnvloeden. Odds ratio's worden getoond voor basislijnvariabelen, medicijnkeuze, behandelpatroon en behandeling-blootstellingsmetrics.
| Variabele | β | S.E | OF(95%BI) | P |
| Intercept | -4.637 | 1.396 | | 0.001 |
| Leeftijd | -0.019 | 0.014 | 0.981 (0.954, 1.009) | 0.191 |
| Geslacht (Man vs. Vrouw) | -0.033 | 0.305 | 0.967 (0.531, 1.760) | 0.913 |
| Ziektetype (DME vs. Overig) | 0.336 | 0.317 | 1.399 (0.754, 2.622) | 0.289 |
| Baseline BCVA (LogMAR) | 0.056 | 0.007 | 1.057 (1.043, 1.074) | <0,001 |
| Baseline CST (μm) | -0.001 | 0.002 | 1.000 (0.997, 1.002) | 0.745 |
| Aflibercept versus Ranibizumab | -0.579 | 0.372 | 0.560 (0.267, 1.155) | 0.119 |
| Conbercept vs. Ranibizumab | -0.369 | 0.370 | 0.692 (0.332, 1.422) | 0.318 |
| Standaardbehandeling | 0.091 | 0.491 | 1.095 (0.415, 2.861) | 0.853 |
| Totaal aantal injecties (keren) | 0.285 | 0.064 | 1.331 (1.179, 1.514) | <0,001 |
| Behandelduur (maanden) | 0.099 | 0.030 | 1.104 (1.042, 1.173) | 0.001 |
| Gemiddelde injectieinterval (weken) | -0.009 | 0.031 | 0.991 (0.932, 1.051) | 0.760 |
| Tijd van diagnose tot eerste injectie (dagen) | -0.044 | 0.018 | 0.957 (0.924, 0.991) | 0.015 |
Tabel 9: Multivariate logistische regressieanalyse van factoren die de verbetering van het zicht beïnvloeden. Aangepaste odds ratio's worden getoond voor variabelen die zijn opgenomen in het definitieve logistische regressiemodel.
| Bijwerkingen | Standaardbehandelgroep (n=132) | Niet-standaard behandelgroep (n=200) | Statistieken | P |
| Endoftalmmitis | 1 (0.76) | 1 (0.50) | - | 1.000 |
| Netvliesloslating | 0 (0.00) | 0 (0.00) | - | - |
| Persistente oculaire hypertensie | 0 (0.00) | 0 (0.00) | - | - |
| Glasvochtbloeding | 0 (0.00) | 2 (1.00) | - | 0.520 |
| Staarprogressie | 3 (2.27) | 5 (2.50) | χ2=0,000 | 1.000 |
| Ernstige bijwerkers | 1 (0.76) | 3 (1.50) | χ2=0.009 | 0.926 |
Tabel 10: Vergelijking van veiligheidsindicatoren [n (%)]. Het aantal bijwerkingen en percentages op patiëntniveau wordt per behandelgroep weergegeven.